Senegal

Detail štátu

Senegal Senegal - transparent

Ponúkame 1 ubytovacích kapacít za cenu 960 € - 1 349 €.

Senegal je jedna z francúzskych bývalých kolónií rozprestierajúcich sa na západnom výbežku Afriky. Jeho povrch pokrývajú prevažne roviny, ktoré sú rozčlenené na 6 národných parkov, čo mu spolu s tým, že západnú hranicu tvorí oceán, dáva dobrý predpoklad cestovného ruchu. Senegal je krajinou, ktorá má bohatú, ale nie vždy príjemnú históriu. Od 8. storočia bola súčasťou ghanského kráľovstva, neskôr kráľovstva Djolof , až sa napokon celý štát dostal pod francúzsku nadvládu. Po dlhej dobe sa napokon v roku 1978 konali prvé parlamentné voľby, čím sa Senegal stal samostatným štátom. Radosť Senegalčanov však netrvala dlho, pretože v roku 1989 sa dostali do sporu so susednou Mauritániou. A ani po jeho skončení nenastal v krajine mier a naďalej sa zmieta vo vnútorných nepokojoch.

Podnebie

Senegal sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, čo mu zaručuje priemernú teplotu od 18°C do 31°C. Na severe a v strednej časti krajiny od júla do septembra pretrváva obdobie dažďov. V regióne Casamance je to o dva mesiace dlhšie. Od decembra do apríla nastáva obdobie sucha, kedy vejú teplé a suché vetry.

Cestovný doklad

Potrebný je cestovný pas a víza.  Cestujúci o vízum môže požiadať len na zastupiteľskom úrade Senegalu. Ak cestujete autom cez Mauritániu, potrebujete aj úradne overený vodičský preukaz preložený do francúzštiny a poistenie pre oblasť CEDEAO, o ktoré môžme požiadať v Nouackchottu. Na hraničnom prechode v meste Rosso je nutné zaplatiť aj priepustku, približne 5 EUR.

Colné predpisy

Platí ako v ostatných krajinách Ekonomického združenia západoafrických štátov. Na dovoz cudzej meny nie je stanovený limit a pri vývoze platí obmedzenie na 200 000 CFA.

Ubytovanie

Najlepšiu úroveň hotelov dosahujú hotely pri najkrajších plážach a rôznych turistických pamiatkach.

Elektrina

230V (cestovná redukcia)

Doprava

Na hlavných cestách z Dakaru do ostatných miest Senegalu jazdia autobusy (30 - 40 pasažierov), minibusy (15 - 30 pasažierov). Najvýhodnejšie sú však tzv. bush taxíky, sú to prevažne autá Peugeot 506 s tromi radmi sedadiel po 6 pasažierov.

Potraviny

Senegalská kuchyňa je jednou z najchutnejších v Afrike. Prevažne je tvorená rybami a kurčatami. Vynikajúce sú aj ich nápoje ako mätový čaj, palmové víno či doma pražená káva.

Zdravie

Odporúčané sú očkovania proti žltej zimnici, meningitíde, žltačke typu A,B a krátkodobé užívanie antimalarík. Zdravotnú pomoc na veľmi dobrej úrovni môže poskytnúť mnoho nemocníc. V najznámejších letoviskách sú to Hôpital Principal, Hôpital le Daubec, Clinique Pasteur .

Životný štýl

Obyvatelia vo vnútrozemí pestujú menej náročné plodiny, zatiaľ čo ľudia žijúci na pobreží sa živia rybolovom alebo prácou v prístave.

Ostatné

V Senegale dochádza k časovému posunu oproti stredoeurópskemu času (v Senegale je o jednu hodinu menej).

 

ZDROJ: http://cestovanie.aktuality.sk/clanok/303/senegal/

Výsledky hľadania
Exotika light - Senegal
starstarstar
letecky Katovice
Polpenzia
Program
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 14.12.2018 9 dní Polpenzia leteckyleteckyKatovice 960 €konečná cena Detail
 7.12.2018 9 dní Polpenzia leteckyleteckyKatovice 982 €konečná cena Detail
 30.11.2018 9 dní Polpenzia leteckyleteckyKatovice 997 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >