Kuba

Kuba

Kuba je ozajstný raj pod slnkom. Tyrkysovo modré more, tropické slnko a nekonečné biele pláže. Nájdete tu tiež pestrofarebný podvodný svet. Kuba je krajinou starého i moderného sveta, umenia a architektúry s ešte nezničenou prírodou a unikátnymi živočíšnymi druhmi. 
Na Kube Vám pobyt určite spríjemní podmanivá živá hudba, excelentná kuchyňa a osviežujúce miešané nápoje. Kuba je tiež krajinou cigár, ktorých typickú vôňu cítiť skutočné na každom rohu. Obyvateľstvo na Kube je priateľské a ústretové. Dovolenka na Kube jednoducho musí splniť Vaše želania a očakávania.Kuba je najväčším ostrovom v Karibiku a so svojimi 300 prírodnými plážami s príjemnou teplou vodou je skutočným rajom. Hlavným mestom Kuby je Havana, ktorá ma neopakovateľnú atmosféru. Na Kube Vás prekvapí honosná architektúra starých miest.
Čo navštíviť na Kube:
Havana je najväčšou metropolou v Karibiku, ktorá bola a je centrom ostrova. Havana je mesto plné kontrastov, ktoré nenechá nikoho ľahostajným. Bohatá minulosť a strnulá prítomnosť, znovu vzkriesená nádhera výstavných koloniálnych víl zmiešaná so zapustenými vežiakmi vo Vedadu, luxusnými vilami v Miramaru a socialistickými panelákmi na okraji mesta – to všetko je Havana „stará dáma Karibiku“. Mesto Havana bolo založené začiatkom 16 storočia a z malého prístaviska sa vďaka obchodu s otrokmi a cukrovou trstinou stal najväčší prístav v Karibiku a neskôr i centrum „hriechov“ Ameriky. Začiatkom 80. rokov 20 storočia bola jej stará časť „La Habana Vieja“ zapísaná ako pamiatka do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Havana Vám ponúka nespočetné množstvo historických pamiatok a múzeí. Podľahnite aj vy kúzlu úzkych uličiek podobne ako Ernest Hemingway. Vychutnajte si pohárik mojita a daiquiri v jeho obľúbených baroch Bodeguita de Medio a Floridita. Večer navštívte nočné kluby s famóznou salsou, či svetoznámy kabaret Tropicana. V múzeu rumu sa dozviete o procese výroby, ale aj to prečo je v znaku Havana rumu – Giraldia. Havana má ako svoju starú časť, tak i modernú časť a obe stoja rozhodne za to navštíviť. Je plná honosnej architektúry a umenia. Za videnie určite stojí prezidentský palác, Kapitol, univerzita, námestie Revolúcie, pobrežnú triedu Malecón.
Havana je krásna, ale ak si chcete pozrieť, ako sa pestuje najlepší tabak na svete, ako sa ručne šúľajú najkvalitnejšie cigary a kde sa nachádza najkrajšia príroda na Kube, musíte sa vydať na západ ostrova do Piňar del Rio a údolia Viňales. Zistíte, ako žili pôvodní kubánski indiáni, uvidíte nádherné vápencové jaskyne na tzv. mogotes, viaceré sú sprístupnené pre verejnosť. Môžete sa “pokochať” aj najzvláštnejšou turistickou atrakciou, ktorú Kuba má – Murales de la Prehistoria. Oblasť Viňales je údajne najobľúbenejšia časť ostrova Fidela Castra a na jeho želanie boli pomaľované skaly maľbami dinosaurov, slimákov a ďalšími skôr detskými motívmi.
Ostrov Cayo Largo del Sur je ostrov s bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Je i dokonalým miestom pre milovníkov vodných športov a cyklistiky. Ostrov je tiež domovom morských korytnačiek, leguánov a množstva exotického vtáctva. Ostrov je malý, 25 km dlhý a 3 kilometre široký. Dá sa prejsť celý na bicykli, alebo motorke. Ostrov Cayo Largo del Sur je skvelým miestom pre tých čo majú radí tropickú faunu a flóru. Najkrajšou plážou na ostrove je určite Playa Sirena. Tu si môžete oddýchnuť v tieni paliem s kulisou tyrkysového mora. Pokiaľ máte radi aktívne vyžitie, nechajte sa zlákať širokou ponukou vodných športov – napríklad výlet člnom na šíre more, potápanie, alebo šnorchlovanie. Vcelku príjemným spestrením môže byť výlet na neďaleký ostrov Cayo Iguana, kde sa nachádza kolónia leguánov.
Ostrov Cayo Coco leží na severovýchode Kuby. Je to ideálne útočisko pre tých, ktorí si predstavujú svoju dovolenku na nekonečne bielej piesočnatej pláži u tyrkysového mora. Spoločne s otrovom Cayo Guillermo patrí medzi známe Kráľovnine záhrady. Obidva ostrovy sú spojené s pevninou kamennou hrádzou. 
Historické koloniálne mestečko Trinidad, ktoré leží na úpätí pohoria Escambray je najstarším mestom na Kube. Mestečko je známe pestovaním a spracovaním cukrovej trstiny. Nádherné námestie Plaza Mayor je obklopené honosnými panskými domami. Čaro celého námestia je umocnené udržiavanými zelenými plotmi, pohodlnými lavičkami a palmami. Pokiaľ sa chcete vrátiť do 19. storočia, potom by ste mali určite navštíviť múzeum Museo Romántico. Sú tam k videniu krištáľové lustre z Českej Republiky a z Francúzska, či elegantný nábytok z kvalitného dreva a ešte pôvodná kuchyňa z predminulého storočia. V roku 1988 sa mestečko Trinidad stalo súčasťou svetového dedičstva UNESCO.
Na mieste Santa Clara, Che Guevara zvíťazil nad baptistovým vojskom. Môžete tu navštíviť jeho pomník a múzeum.
Playas del Este je vzdialená iba 20 minút autom východne od Havany. Táto lokalita je rozdelená na 4 menšie časti: Megano, Santa Maria del Mar Azul, Mi Cayito a Guanabo. Niektoré miesta sú pokojnejšie (Megano) a iné sú zase rušnejšie, plná reštaurácií, barov, obchodov a menších hotelov.

 

Tu si môžete pozrieť  naše fotografie jednotlivých hotelov:

Montehabana Hotel Havana

Panorama Hotel Havana

Presidente Hotel Havana

Melia Cayo Santa Maria

SOL CAYO SANTA MARIA

Melia Buenavista

PLAYA CAYO SANTA MARIA

Memories Paraiso Azul

Barcelo Solymar Varadero

Arenas Blancas Varadero

Club TROPICAL  Varadero

BARLOVENTO

VILLA TORTUGA Varadero

BELLEVUE PUNTARENAS- PLAYA CALETA Varadero

PARADISUS PRINCESA DEL MAR******

PARADISUS VARADERO*****

MELIA VARADERO*****

IBEROSTAR  PLAYA ALAMEDA*****

SOL PALMERAS **** Varadero

MELIA LASAMERICAS *****    Varadero

MELIA LAS ANTILAS *****    Varadero

BRISAS DEL CARIBE ****     Varadero

ROC Arenas Doradas ****  Varadero

BE LIVE LAS MORLAS ****   Varadero

BE LIVE TURQUESA ****    Varadero

VILLA CUBA ****    Varadero

MEMORIES VARADERO

MELIA MARINA *****  Varadero

 

fotografie zo zaujímavých miest na ostrove:

Havana

Cayo Santa Maria

Pinar del Rio, Viňales