Varna

Varna

Varna je tretím najväčším mestom Bulharska. Mesto sa rozkladá na brehoch Čierneho mora a nachádza sa tu najväčší bulharský prístav a medzinárodné letisko.

Je to mesto, v ktorom sa stretáva duch moderného veľkomesta s pôvodnými tradíciami a prvkami minulých rokov. Moderná tvár mesta sa prejavuje množstvom reštaurácií, barov a diskoték. Mesto je veľmi obľúbené predovšetkým u mladých turistov, ktorí majú radi pestrý nočný život. V letných mesiacoch sa vo Varne organizuje veľa festivalov (napr. medzinárodný hudobný festival Varenské leto, Medzinárodný jazzový festival, či Týždeň mora) operných a baletných predstavení, a dokonca aj večerné párty na pláži.

Varna nie je len mestom zábavy, ale aj dlhoročnej histórie, je mestom múzeí a architektonických pamiatok.Dominantou mesta je Varenská katedrála, chrám Nanebovzatia Panny Márie, datovaný do 19. storočia, v ktorom sa ukrýva trojkrídlový, vyrezávaný ikonostas a bohatá maliarska výzdoba.

Mestská pláž, ktorá sa nachádza priamo v meste, je najčastejšie využívaná miestnymi, turistami a návštevníkmi, ktorí zavítajú do Varny len na večernú prechádzku, do reštaurácií, za nákupmi alebo za nočným životom.

Varna je skvelou kombináciou malej metropoly, preslneného letoviska s piesočnými plážami a dôležitého obchodného prístavu. Varna naozaj žije a každý návštevník si tu nájde zábavu podľa svojho gusta.