Duni

Duni

Djuni je najmodernejšie hotelové stredisko v južnej časti Čiernomorského pobrežia ležiace pozdĺž veľkej, polkruhovej zátoky na piesočnom pobreží. Nachádza sa 12 km severne od Prímorska a 6 km od historického mesta Sozopol. 


Rezort bol v r. 1987 navrhnutý v štýle rakúskych dediniek, architektonicky je to veľmi originálny komplex položený v borovicovom háji.

Letovisko Djuni sa skladá z troch samostatných častí: Pelican, Marina a Panorama. Každá sa vyznačuje originálnou architektúrou, životným štýlom a atmosférou.

Nájdete tu čisté a bezpečné more. Stredisko ponúka výborné podmienky pre kúpanie a vodné športy. Zlato piesočnaté pláže sú viac než 4,5 km dlhé a v priemere 100 m široké, s veľkým množstvom dún. More je pokojné, plytké a je vhodné pre dovolenku s deťmi.

Na severnom konci pláže je pred severnými vetrami prírodnými bariérami chránené miesto - lagúna, v ktorej bol postavený Marina Club. Je tu ideálny nástup pre vyznávačov windsurfingu a jachtingu. Potom stačí si už len vychutnávať rozkoš vĺn a vetra.

Pri pláži sa nachádza lesný porast na kopcovitom teréne. Počas sezóny sa vyznačuje ovzdušie letoviska Djuni fragmentmi mora a lesa.

V Djuni je vyše 250 slnečných dní v roku. Stredisko má veľmi kľudný charakter a je unikátnym príkladom harmónie veľmi jemnej architektúry a komfortu.

Letovisko Djuni ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Nachádza sa tu značné množstvo reštaurácii, diskoték, kaviarní, barov.

Letovisko je vybavené škôlkou a niekoľkými plochami vyhradenými na hranie pre najmenších, ponúka vhodné podmienky pre vodné športy, sú tu tenisové kurty a bazény pre deti i dospelých.

Djuni je preto veľmi vhodné aj pre aktívnu dovolenku.

 

 

 

Zdroj: http://bulharsko.skrz.sk/djuni--a4-74-0-0-0-0-sk.htm