Primorsko

Primorsko

Primorsko / Stvorené pre Slovákov

Len 52 kilometrov od Burgasu nájdete jednu z najobľúbenejších destinácií Bulharska. Takmer koloniálna atmosféra, plná voľných nostalgických chvíľ v starom meste, výhodné pláže a dostupné reštaurácie. Primorsko je pre našinca jednoducho istota. Finančne výhodné pobyty, na ktorých sa určite nebudete nudiť. Duny prírodnej rezervácie Perla a plytká morská voda, vhodná pre najmenších. Ak Vám nestačí more, navštívte miestny aquapark! Priemerná ročná teplota 27 stupňov Celsia je pre Slováka doslova ideál.

plusy:    cena, počasie, more vhodné pre deti

 

Kedysi malá rybárska dedinka osídlená na konci 19.storočia, dnes dynamicky sa rozvíjajúce stredisko cestovného ruchu, perla južného Čiernomoria sa nachádza 54 km južne od Burgasu. Toto mestečko s 3000 obyvateľmi mimo sezóny sa rozkladá na myse Kjuprija, vsadené medzi zálivom Stamopolu a Diabolskými zálivom. Vďaka tomu, že sa rozkladá na polostrove, má dve nádherné, no charakterovo odlišné pláže. Má ešte jednu geografickú výhodu: obklopuje ho pohorie Strandža, ktoré okolo celého mestečka vytvára neopakovateľnú, krásnu a romantickú scenériu. Len 3 kilometre od Primorska sa nachádza rieka Ropotamo, ktorej tok je vyhlásený za prírodnú rezerváciu aj vďaka unikátnym drevinám typickým pre tropické podnebie a tiež ostatnej výnimočnej flóre a faune. Na juhu od Primorska je ústie rieky Ropotamo a tiež Maslen mys, ktorého divá príroda s fjordami uchvacuje turistov. Vďaka všetkým týmto unikátnym prírodným danostiam patrí toto letovisko k najznámejším rekreačným miestam v Bulharsku.
Je to dané nielen jeho plážami, čistým morom, krásnou okolitou prírodou, ale najmä výhodnými cenami, ktoré sú nižšie ako v iných pobytových miestach, vďaka čomu sa naši turisti môžu aj na zahraničnej dovolenke cítiť príjemne a bezstarostne.
Kolorit Primorska dotvárajú reštaurácie s národnými špecialitami, taverny pripravujúce plody mora, moderné bary, reštaurácie rôznych svetových kuchýň, množstvo romantických vinárničiek a kaviarní, v ktorých nájdete jedálne lístky v slovenčine alebo češtine. Nachádzajú sa tu tiež turistami obľúbené samoobslužné reštaurácie, kde sa dá veľmi lacno a dobre najesť. Nechýba pošta, poliklinika, internet a obchodíky s potravinami a iným tovarom. Deti, ale aj dospelí určite uvítajú rôzne kolotoče a atrakcie. Nákupov chtivých turistov očakávajú obchody s kvalitnou konfekciou, obuvou, koženými odevmi a galantériou, zlatníctva, množstvo stánkov so striebrom, obchody so suvenírmi – a to všetko za výhodné ceny. Po zotmení v Primorsku pulzuje nočný život, je tu množstvo barov a diskoték nielen pre mladých, ale pre všetkých milovníkov dobrej zábavy a tanca každej vekovej kategórie. K vyhľadávaným atrakciám patrí tiež vyhliadkový let na rogale, , windsurfing a jazda na koňoch.

Primorsko je charakteristické dvoma odlišnými plážami, ktorých celková dĺžka je viac ako 10 km.
More je čisté s množstvom vodných atrakcií. Obidve pláže s jemným žltým pieskom, ktoré sú od seba vzdialené len 300 m, majú pozvoľný vstup do mora, preto sú vhodne aj pre malé deti a neplavcov.
Na obidvoch plážach sa nachádzajú štýlové reštaurácie, bufety a kokteilové bary, vďaka čomu aj čas obeda môžete stráviť v príjemnom prostredí na pláži.
Severná pláž je situovaná do otvoreného mora a preto je obľúbená zvlášť pre milovníkov vĺn. Je charakteristická svojou dĺžkou, na konci ktorej je nudistická časť. Aj tu si môžete požičať vodné bicykle. Na oboch plážach je možnosť občerstvenia. Novinkou je potápanie, a to pre začiatočníkov aj pre pokročilých.
Južná pláž je známa svojimi atrakciami. K dispozícii je tobogan a ihrisko na plážový volejbal. Môžete si tu požičať vodné bicykle, skútre, slnečníky, či lehátka. Táto pláž je v zálive, nie sú tu veľké vlny a je vhodná pre rodiny s malými deťmi ako aj pre neplavcov.

 Primorsko

severna plaz

 

južna plaž