Polichrono

Polichrono

Grécko / Dobré miesto aj pre bohov

Kde inde by vznikla európska civilizácia? Slnko, more, olivy a víno. Pripočítajte k tomu tisíce rokov histórie a príjemných ľudí, ktorí vám radi vyjdú v ústrety. To je Grécko, krajina, kde majú svoje sídlo aj bohovia. V mori sa skrýva viac než 1400 ostrovov, horúčavy tlmené prímorskou klímou, výborná a zdravá kuchyňa. Všetko pre váš božský úsmev...

 

 Thessaloniki - Solún vám otvára brány!

Viac ako 1700 rokov histórie Thessaloník čaká na vašu návštevu. Len 90 kilometrov od Olympskej riviéry spoznáte Bielu vežu, staroveké kúpele či mauzóleum. Malebné biele domčeky svietia v subtropickom lete bez zrážok (19 až 30 stupňov) a ponoria vás do staroveku. Okolie mesta skrýva ďalšie tajomstvá - posvätnú Verginu s hrobom macedónskeho kráľa Filipa II. alebo nebesky pôsobiaci kláštor Meteora. Spoznajte víťazný oblúk, fórum, kláštor a veľa ďalších skvostov mesta, odkiaľ k nám prišli Cyril a Metod.

 

Polichrono - Tyrkys uprostred hôr

Na východe polostrova Kassandra je uprostred hôr, v olivovo – borovicových hájoch ukryté letovisko Polichrono. Jeho centrom je pobrežná promenáda. Dlhá piesočná pláž voľne vstupuje do mora. Taverny striedajú obchody a zábavné podniky, okolie najlepšie spoznáte na motorke či aute. Krásne tyrkysovo modré more láka počas celého roka.

 

 Základné informácie o Polichrono

Malebné "veľmi staré" prímorské mestečko bolo v minulosti mnohokrát zničené no stále sa postavilo na nohy a dnes sa teší z množstva turistov. Leží na východnom pobreží najzápadnejšieho prvého prstu polostrova Chalkidiki - Kassandra, asi 60 km od hlavného mesta Polygyr.

Brehy sú obmývané Egejským morom zo strany Sithonského zálivu. Návštevníkom ponúka okrem mnohých krás, pamiatok, domčekov s tradičnou architektúrou s kamennými múrmi, balkónikom a červenými strieškami aj viac ako 2 km dlhú udržiavanú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora a čistou vodou s teplotou v sezóne 22 - 26 ´C.

Povrch tvorí zväčša hrubší piesok, ktorý je vhodný a bezpečný tak pre deti, ako aj pre neplavcov a aj tých, k0torí neveria svojim schopnostiam, pretože dno sa zvažuje do hĺbim veľmi pozvoľne.

Ćulú turistikú obec lemuje pobrežná promenáda, ktorá ponúka kvalitné sluzby cestovného ruchu - od ubytovania, gastronomický servis v reštauráciách, plážové bary a tavernym obchodíky s tradičným gréckym tovarom a suvenírmi.

V letovisku Polichrono nájdeme niekoľko marketov s potravinami a bežným tovarom, požičovne áut či skúrtov, lekársku pohotovosť, no nechýba tu ani množstvo dennej či nočnej zábavy - vodné športy, poznávacie zájazdy, výlety, bary a diskotéky, grécke večery či plavba loďou.