Výlety

Výlety

Deň pred výletom budú poskytované posledné informácie v cestovnej kancelárií.

 


Informácie:
 

Naše výlety sú sprevádzané česky hovoriacim delegátom.

Deti od 4 rokov do 12 rokov platia 50 % ceny.

Podrobnejšie informácie Vám radi poskytneme v kancelárii.

 

Meteora

Skoro ráno vyjdete z Chalkidiki, pôjdete cez Thessaloniki a ďalej pozdĺž Olympského pobrežia. Tu budete môcť obdivovať horu Olymp, najvyššiu z celého Grécka, horu, ktorá bola považovaná za sídlo starogréckych bohov. Počas cesty bude krátka zastávka na občerstvenie. Ďalej budete pokračovať krásnym údolím do historického Tempi, smerom na Larisu a Kalambaku. Ďalšia zastávka je priamo v Kalambake, ktorá sa rozkladá priamo na úpätí pohoria Meteora. Aby ste uverili, musíte tento unikátny geologický zázrak najskôr uvidieť na vlastné oči, aby ste uverili. Na vrchole skál sa vo výške, ako prízrak, vznášajú kláštory, stavané kameň po kameni po mnoho storočí.

Meteora bolo od 11.storočia mocné kláštorné sídlo a je nielen pútnickým miestom, kde sa oddávna hlásala poddanosť, bičovala vôľa a kalila viera, ale i pólom, ktorý vďaka kamennému lesu – jedinečnému prírodnému útvaru, ročne priťahuje tisíce návštevníkov z celého sveta. Z pôvodných 21 kláštorov sa do dnešnej doby zachovalo len šesť a ich návšteva sa pre Vás stane jedinečným zážitkom. Dva z nich si môžete prehliadnuť a obdivovať nádherné nástenné maľby a ikony a dozvedieť sa mnoho o živote mníchov, tráviacich tam svoj život doteraz. Nenechajte si uniknúť túto príležitosť a navštívte kláštory Meteora. Táto neuveriteľná krása sa naozaj nedá opísať.

Poznámka: Vstup do kláštorov nie je povolený mužom v krátkych nohaviciach a ženám v krátkych nohaviciach či krátkych sukniach a s odhalenými ramenami.

 Cena:  44 EUR, vstupné: 4 EUR

 

Thessaloniki – okruh mestom a múzeum

Zavezieme Vás do centra mesta Thessaloniki, druhého najväčšieho mestá Grécka. Dopoludnia sa môžete venovať nákupom alebo návšteve archeologického múzea, kde je vystavený nedávno objavený zlatý poklad aj ostatné pamiatky starobylej Macedónie (vstup nie je zahrnutý v cene). V popoludňajších hodinách sa všetci stretnete pri Bielej veži, odkiaľ Vás autobus odvezie do starej časti Thessaloniki. Uvidíte staré hradby Akropolis, nádhernú panorámu mesta a zastavíte sa tiež v kostole Svätého Dimitra, patróna mesta. Celý výlet sa bude konať za účasti profesionálneho sprievodcu a nášho delegáta, ktorý Vám bude prekladať.

 Cena: 28 EUR

 

Athos – výlet na lodi

Náš autobus Vás zavezie do malého prístavu na polostrove Sithonia – tzv. druhom prste, kde nastúpite na loď. Plavbu smerom k najjužnejšej časti polostrova Athos tzv. tretí prst si môžete spríjemniť občerstvením v bare. Loď sa potom začne točiť doľava a plavba bude pokračovať pozdĺž celého polostrova, ktorého názov je odvodený od rovnomennej hory, ktorá sa týči do výšky 2033 metrov. Na území polostrova sa rozkladá samosprávna mníšska republika Agios Oros, alebo Svätá Hora, na jej území už takmer tisíc rokov nevstúpila žena. Teraz tu žije približne 1700 mníchov v dvadsiatich kláštoroch. Počas plavby pozdĺž brehu Vás náš sprievodca zoznámi s históriou a spôsobom temného kláštorného života. Loď potom zakotví v mestečku Ouranopolis, kde sa budete môcť buď vykúpať alebo si dať obed.

Plavba končí opäť v prístave, odkiaľ Vás náš autobus odvezie späť do Vašich letovísk.

 Cena: 40 EUR

 

Toroneos  - výlet loďou

Ráno sa nalodíte na krásnu výletnú loď, s ktorou sa poplavíte bielučkými vlnami krištáľovo čistého mora, pod žiariacim slnkom, medzi polostrovmi Kassandra a Sithonia. Môžete sa schovať v tieni lode, nadýchať sa čerstvého vzduchu, vychutnať si Váš obľúbený drink v bare, alebo sa vyhrievať na slniečku a chytať bronz. Poplavíte sa naprieč zátokou Toroneos a na druhom prste loď zakotví v zátoke Kagloria, kde sa môžete kúpať z lode. Priamo na lodi Vám posádka pripraví k obedu souvlaki – špíz (ten je už v cene). Po krátkej plavbe zastavíme v okúzľujúcom prístave Neos Marmaras, ktorý je vyhľadávaným turistickým miestom druhého polostrova Sithonia. Po hodinovej prestávke, počas nej sa môžete prejsť po tomto kúzelnom mestečku alebo sa osviežiť v jednej z kaviarní sa opäť vrátime na loď a vyplávame smerom k prvému prstu, kde zakotvíme v zátoke Chroussou, kde sa opäť budete môcť osviežiť v mori, zaskákať si z lode alebo sa potápať a objavovať podmorský život. Pokiaľ sa rozhodnete ísť na výlet, Totoneos by ste určite nemali vynechať. Tento výlet patrí k tým nenáročným a najpohodlnejším.

Plavba nie je príliš dlhá a zvládnu ju aj deti. Program sa môže meniť podľa počasia.

Poznámka: Vezmite si so sebou opaľovací krém a oblečenie pre prípad veterného počasia.

 Cena: 32 EUR

WATERLAND

Táto zábavná atrakcia nie len pre deti, ale aj pre dospelých, leží približne 20 km od Thessaloniki smerom na Chalkidiki. Je to malebné vodné mestečko so 7500 stromami a množstvon rôznych druhov kvetín, ktoré sú rozmiestnené na rozlohe asi 150 00 metrov štvorcových. Mesto má 6 bazénov, z toho sú dva detské, tri tobogány rôznych tvarov a výšok, dve umelé rieky, bazény s umelými vlnami, hydromasáž a ďalej malé kasíno, obchody, tenisové kurty, reštaurácie a basketbalové ihrisko.

Všetky bazény sa denne čistia a filtrujú. Takmer každý deň sa tu usporadúvajú rôzne súťaže o ceny. Toto je určite ten správny výlet pre Vás a Vaše deti.

 Cena: 32 EUR, dieťa do 14.rokov 25 EUR

 

Grécky večer

4 kilometre od Polichrona sa nachádza hotel Grand Strand, kde sa môžete v nádhernom prostredí záhrady pobaviť na gréckom večierku. K tancu a počúvaniu Vám bude hrať „na živo“  grécka hudobná skupina. Tanečníci Vám predstavia grécke ľudové tance z rôznych krajov. Čakajú tu na Vás tiež vynikajúce špeciality gréckej kuchyne, z ktorých budete môcť ochutnať. Všetko je pre Vás pripravené formou švédskych stolov- šaláty, grécke špeciality, ovocie, sladkosti.

V cene je zahrnutá neobmedzená konzumácia bieleho a červeného vína.

Cena: 32 EUR