Sardínia

Sardínia je ostrov so zeleným srdcom . . .nekonečne dlhé pláže, hory, chránené národné parky, lesy, jazerá a rybníky, kde často hniezdia ružové plameniaky.

Kúzelný ostrov v Stredozemnom mori s čarokrásnymi pieščitými plážami, azúrovým morom a nezničenou prírodou.

Sardínia uspokojí požiadavky i tých najnáročnejších, ktorí hľadajú kľud, odpočinok v krásnej prírode, ale i komfort. Patrí k najmenej osídleným talianskym ostrovom. Tichá horská krajina a tisíce typických okrúhlych obytných veží z doby kamennej a bronzovej, okúzľujúce mestečká a rozprávkové pobrežie garantujú atraktívnu dovolenku. Villasimius Villasimius sa nachádza na juhovýchode Sardínie. Je to staré rybárske mestečko, ktoré sa za posledných 30 rokov stalo významným turistickým centrom tohto ostrova. Jeho okolie je vidieckeho charakteru, s krásnym morom, pohoriami a ostrovmi. Ponúka veľa hotelov, reštaurácii, pizzerií, barov a obchodov. Je to vyhľadávané miesto hlavne v letnej sezóne. Nachádza sa tu veľký vybavený prístav pre jachty, odkiaľ je pekný výhľad na celé pobrežie. Pre hostí ponúka bohatý a rušný večerný život ako koktailové bary v strede mesta, diskotéky a kluby v okolí.

Costa Rei : Nádherná prírodná oblasť juhovýchodnej Sardínie, obmývaná priezračným Tyrhénskym morom. Táto časť ostrova bola v minulosti nazývaná Sarrabus. Vyznačuje sa zvláštnymi prírodnými úkazmi, ako sú skupiny veľkých kamenných útvarov s astrálnou symbolikou. Mierne členitá krajina, ktorá sa z veľkej časti stala prírodnou rezerváciou, vám ponúka množstvo príjemných prechádzok v takmer panenskej prírode. Costa Rei je miesto, kde ešte stále môžete stráviť kľudnú a ničím nerušenú dovolenu na plážach ukrytých v malých zátokách.

Pula / Santa Margherita di Pula Pula je vyhľadávaným cieľom dovolenkárov. Vyznačuje sa prekrásnym morom a pobrežím, pláž sa tiahne až k blízkej rekreačnej oblasti Santa Margherita (7 km), ďalšiemu vyhľadávanému cieľu letných návštevníkov. Blízko Puly je výbežok poloostrovček Capo di Pula, vyhľadávaný predovšetkým archeológmi. Na svoje si prídu i milovníci kultúry a športu. Veľký ohlas si získalo aj miestne 18 jamkové golfové ihrisko Is Molas, kde sa usporadúvajú i medzinárodné turnaje.

Alghero – španielsko–katalánske mesto na západnom pobreží ostrova Barumini - megalitický komplex sôch nuragu (pamiatka UNESCO), pre veľký záujem turistov sa tu vydávajú časové vstupenky Cagliari – hlavné a najväčšie mesto ostrova so starým mestom Castello, cennými interiérmi katedrály Panny Márie, arcibiskupským a miestodržiteľským palácom. Za návštevu stojí archeologické múzeum, antický rímsky amfiteáter a komplex nuragov Nora.

Costa Smeralda (Smaragdové pobrežie) – luxusné hotely a letoviská boháčov, filmových hviezd a členov kráľovských rodín, najdrahšia lokalita v Sardínii. Nájdete tu aj hotely strednej kategórie a kempy.

Golfo di Orosei – záliv, súčasť rovnomenného národného parku vápencových útesov, jaskýň a malých chránených pláží Grotta di Nettuno – bájne sídlo boha Neptúna, inak kvapľová jaskyňa plná jazierok a iných krasových ozdôb. La Maddalena – súostrovie siedmych ostrovov a ostrovčekov, prehlásené za národný park, na ostrove Caprera je pochovaný Giuseppe Garibaldi Nuoro – vnútrozemské mesto pod strmými zrázmi pohoria Supramonte s krásnym centrom, archeologickým a etnografickým múzeom a sviatkom ľudových krojov Festa del Redentore (koná sa koncom augusta). 

Nuraghe Santu Antine – najväčší z nuragov, jeho steny sú vysoké až 16 metrov Oristano – kedysi opustené mesto, s jednou z najstarších stavieb Sardínie kostolom Chiesa di San Giovanni di Sinis, zo 6. storočia Santa Teresa di Gallura – mestečko založené kráľom Vittoriom Emanuelem I., pomenované po jeho manželke, významný prístav pre spojenie s Korzikou.

Sassari – druhé najväčšie mesto ostrova, kedysi dôležité centrum Španielov. Oplatí sa vidieť katedrálu z 13. storočia, kniežací palác a barokovú fontánu Fonte del Rosello. Odohrávajú sa tu výpravné sviatky Cavalcata a I Candelieri.

Pláže na Sardínii sú známe jemným, bielym pieskom a priezračným, tyrkysovým morom. Na niektorých miestach sú piesočné duny, dajú sa nájsť aj malé skalnaté pláže. Na niektorých poskytujú slnečníky a lehátka zadarmo. Kúpanie bez plaviek je zakázané, „hore bez“ sa toleruje. Na všetkých plážach platí prísny zákaz stanovania a nocovania pod šírym nebom. Za nedodržanie sa platia pokuty až niekoľko tisíc euro.

Suveníry originálnym darčekom môže byť národný nápoj Mirto. Predáva sa v ručne vyrobených fľašiach rozličných tvarov, často obalených v korku. Typickým suvenírom je ručne vyrobený prsteň s polodrahokamom alebo koralom "Fede Sarda". Tradičnými výrobkami koberčeky z ovčej vlny, alebo nože. Na históriu ostrova odkazujú reprodukcie bronzových sošiek – nuragov.

 Tu si môžete pozrieť našu galériu hotelov: 

Hotel: Calaserena Village 4 *

Hotel Atahotel 5*

Pullman Timi Ama Sardegna *****

Baia di Nora****

Baia dei Pini****

Capo Boi ****

Capo D Orso Thallasso&Spa*****

Club hotel Baia ****

Club hotel Marina beach ****

Club Marina Seada beach hotel ****

Grand Relais dei Nouragi