Taba

TABA

Taba je malé mestečko v egyptskej časti - cípe Akabskeho zálivu. Je najsevernejšie položeným Egyptským letoviskom. Taba je kľudné a luxusné letovisko, ktoré je vhodné na relax, potápanie a vodné športy.

Na svoje si prídu milovníci potápania, pretože pobrežie je lemované pestrofarebnými koralmi. Jedným z najvýznamnejších miest v oblasti je Pharao´s Island, ktorá je obklopený blankytovo modrou vodou. Korálový útes, ktorý ostrov obklopuje je vyhľadávaným miestom pre profesionálnych potápačov.

Tabu sa považuje za miesto dovoleniek preto, že je ideálnym miestom pre výlety do Petry a Jeruzalema.

Petra je najatraktívnejším miestom Stredného východu. Pri prehliadke tohto jordánskeho skalnatého mesta ktoré bolo vytesané do červeného pieskovca v 3. storočí pred Kristom. V tomto meste máte možnosť vidieť hlavné atrakcie oblastí – amfiteáter, Veľký chrám, faraónovu pokladnicu a kráľovské hrobky. Toto mesto je vytesané do ružových skál pred viac ako 2000 rokmi, slúžilo ako úkryt pre beduínov.

V Jeruzaleme, kolíske kresťanskej civilizácie, môžete uvidieť veľa svetoznámych pamiatok, medzi ktoré patrí Múr nárekov alebo Chrámová hora. Tretím najposvätnejším miestom pre moslimov je Skalný dóm (Omarova mešita) so zlatou strechou, ktorá sa nachádza v historickom centre. Jeruzalem považujú tri svetové náboženstvá za sväté mesto (judaizmus, kresťanstvo a islam), a preto, či ste veriaci alebo nie, určite stojí za návštevu.

Rezort Taba Height's má púštne golfové ihrisko (20 km južne od mesta), ktoré láka hráčov z celej Európy. Jej nádherné piesočnaté pobrežie je ideálne pre relaxačnú dovolenku na pláži. Je tiež významnou oblasťou pre potápanie, mnoho ľudí práve tu získalo svoje prvé skúsenosti s týmto športom.

Len kúsok za hranicami s Izraelom sa nachádza mestečko Eilat

Mesto Eilat zasa ponúka niečo z iného súdka a to návštevu podmorského akvária alebo si môžete zaplávať s delfínmi v delfináriu.