Turecká riviéra - oblasť SIDE

Side

Side je letovisko vzdialené asi 75 km východne od Antalye (leží približne uprostred dvoma veľmi známymi letoviskami Antalya a Alanya ), jedného z najväčších tureckých miest. Rezort sa rozkladá na iba 800 metrov dlhom polostrove, ktorý je lemovaný magickými štrkovými plážami a krištáľovo čistým morom. Moderná architektúra turistického strediska so všetkými vymoženosťami, ktoré uspokoja aj toho najnáročnejšieho návštevníka, ostro kontrastuje so zrúcaninami starovekého centra Side. Inými slovami - dovolenka v Side, to je slnko, more, piesok, perfektný servis, a to všetko na kulisách antických ruín. To sú len niektoré z dôvodov, prečo toto miesto na Tureckej riviére každoročne láka návštevníkov z celého sveta, predovšetkým potom rodiny s deťmi, aj keď zďaleka nielen ich.

Pláže
Side má dve kamienkové pláže, každú na jednej strane polostrova, a ďalej jednu menšiu zátoku s piesčitou plážou. Rezort a jeho pobrežie okrem krištáľovo čistej vody tiež ponúka širokú paletu vybavenia a zariadení k vodným športom, ktoré potešia všetkyvj jedincov. Bary a reštaurácie, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, potom poskytnú osvieženie tým, ktorí hľadajú skôr odpočinok pod slnečníkom.

Turistická vybavenosť , turistické aktivity
Ako už bolo povedané, Side je populárnym letoviskom jednak u rodín s malými ratolesťami, ale rovnako tak aj medzi vyznávačmi vodných aktivít a všetkých tých, ktorí majú radi historické pamiatky a dávajú prednosť kľudnej dovolenke. Posledne menované iste poteší stopy starovekej rímskej prítomnosti, kúzelné prostredie starého mestského centra, úzke uličky a romantické zákutia pozdĺž vždy rušného prístavu. Skrátka Side má niečo pre každého.

Obľúbenou dovolenkovou aktivitou sú bezpochyby tiež nákupy. Obchody v centre ponúkajú predovšetkým tradičné kožené výrobky a šperky, ktoré možno kúpiť za výhodnú cenu. Cez noc sa prakticky celý stred mesta mení v rušné obchodné mravenisko s neprebernou ponukou, kde je počuť zjednávanie na každom kroku a nakupovanie sa stáva turistickou atrakciou.

Z reštaurácií, ktoré servírujú vždy výborné a čerstvé delikatesy, možno odporučiť predovšetkým tiež tradičné turecké špeciality - od kebabov, feta syru, plnených paprík a vínnych listov až po výborné olivové a paradajkovej šaláty. Obľúbené sú aj pokrmy z ryže. V letovisku Side samozrejme nájdeme tiež radu nočných barov a diskotéky, kde sa tancuje až do rána. To všetko patrí ku kvalitnej turistickej vybavenosti letoviska Side.

 

Zdroj: http://turecko.vdetailech.cz/cs/katalog-objektu/letoviska-v-turecku/side

 

Tu si môžete pozrieť naše fotografie z hotelov:

Adalya Ocean Deluxe *****

Adalya Resort & SPA *****

ALBA ROYAL HOTEL 5*

ALBA QUEEN HOTEL 5*

Ali Bey Resort *****

ALLSUN NOVUM LILYUM 5*

ALVA DONNA

ASTERIA ELITA RESORT 5*

ASTERIA SORGUN RESORT 5*

Barut Arum *****

Barut Hemera *****

BELLA RESORT 5*

 Club Magic Life Jacaranda Imperial *****

 Evren Beach Resort & SPA *****

 HANE HOTEL 4*

 IZ FLOVER 4*

Kumköy Beach Resort & SPA *****

 Nashira Resort Hotel & SPA *****

 NERTON 4*

NOVUM GARDEN 5*

PORT SIDE 

SANDY BEACH 4*

SEAMELIA SIDE 5*

Sea Shell Resort & SPA *****

Sea Planet Resort & SPA *****

SEHER SUN PALACE 

SIDE ALEGRIA 4*

SIDE PRENSESS REOSRT 5*

SIDE RESORT&SPA SENSIMAR 5*

SIDE ROYAL PARADISE

SIDE STAR RESORT 5*

SILENCE BEACH

SURAL SARAY

 TRENDY ASPENDOS BEACH 5*

 TRENDY VERBENA BEACH 5*

 TURAN PRINCE RESIDENCE 

VERA STONE PALACE

XANTHE RESORT 5*