Turecká riviéra - oblasť BELEK

Belek

 

 

Toto miesto je najnovším dovolenkovým strediskom na Tureckej riviére, na východnom pobreží od mesta Antalya, v Stredomorí. V tomto prázdninovom raji sa nachádzajú desiatky nových hotelov - rezortov alebo dovolenkových viliek, ktoré sú pre Vás k dispozícii pre vaše dovolenkové plány. Všetky tieto rezorty sú veľmi luxusné, moderné a pohodlné. Nachádzajú sa pri piesočnatých plážach približne v rozpätí 30 km po pobreží. Hostia ktorí obľubujú plávanie a opaľovanie si určite obľúbia oblasť Beleku. Moderné, luxusné, dovolenkové stredisko iba 40 km vzdialené od Antalye a 30 km od letisku v Antalyi. V Beleku sa nachádza viac ako 45 rozličných hotelov a dovolenkových viliek. Väčšina z nich je luxusnej triedy, 5 hviezdičkový hotel a ponúka golfové príležitosti.

Nachádzajú sa tu rozličné golfové kluby - Gloria Golf Club - Antalya Golf Club - Tat International Golf Club - National Golf Club -Gloria Golf Resort - Gloria Verde Resort - Gloria Select Villas - Tatbeach Golf Hotel - Sirene Golf Hotel - Club Hotel Rixos.

Belek nie je iba turistickým strediskom, ale rovnako aj ukážkou charakteristickej lokality prostredia Stredomoria. Vybudovanie tohto regiónu bolo vykonané tak aby spôsobovalo minimálne škody a chránilo tým prírodnú rovnováhu života flóry i fauny. Región je prírodným zázrakom a Aspendos je jedno z najvýznamnejších pamiatok miesta. Aspendos má kapacitu 15 000 ludí a v regióne je jedno z najviac zachovalých antických divadiel, ktoré sa dodnes používa. Perge je antické mesto vybudované v roku 1500 pred n.l.. Je kultúrnym dedičstvom, ktoré sa oplatí vidieť kôli

jeho vysokej veži, mestkým bránam a stĺpmi lemovanej ceste. Iným zázrakom prírody je Vodopád Kursunlu s jeho tajnou jaskyňou, populárnou medzi návštevníkmi, a s viac ako 100 druhmi vtákov tu žijúcich.

Počas lených mesiacov musíte byť v Beleku opatrní pred nadmernýmí teplotami a vlhkosťou. Región je ovplyvnený drsnou klímou, charakteristickou pre Stredomorie, takže starší ľudia a deti by sa zvlášť mali vyhýbať slnku, najmä počas poludnia. Veľa hotelov má špeciálne programy pre deti počas prázdnin, ktoré obsahujú množstvo aktivít pre deti aby si užili indoor & outdoor ihriská, hobby miestnosti, miesto na oddych, stravovacie služby, medzinárodné detské animácie, indoor & outdoor bazény, Sea Monster a Super Fun Boat aktivity, obrovské nafukovacie šplhacie nafukovačky, 2 vodné tobogány medzi bazénmi, elektronický basketbal, futbal a stolný futbal, elektronické hry, opalovacie a hracie terasy.. Dovolenkové vilky a hotelové rezorty majú detské kluby ktoré ponúkajú možnosť dovolenky aj s detmi. 

Belek je jedným z najkrásnejších miest na južnom pobreží, ktoré spája plávanie a golf. Región má jedny z najlepších zariadení pre milovníkov golfu a jeho prírodné prostredie je perfektné pre odbúranie stresu a spokojné strávenie Vašej dovolenky podľa túžob Vášho srdca. Taktiež sa tu nachádzajú zariadenia pre všetky druhy vodných športov.

Pláže

Pláž v rekreačnom stredisku Belek je dlhá, piesočnatá a patrí k obľúbenému cieľu tak ako tisícov zahraničných návštěvníkov, tak aj miestnych. Rada tunajších hotelov má dokonca vyhradený kúsok pláže len pre svojich hostí, ktorý tak môžu nerušene a vo v§čšom súkromí vychutnávať svoju vytúženú dovolekou.

Turistická vybavenosť  a aktivity

Turisti, ktorí očakávajú veľmi vysokú kvalitu a luxus, si v Beleku prídu skutočne na svoje. Miesto vyniká svojou rozsiahlou ponukou ubytovania v prevažne štyroch až päťhviezdičkových hoteloch.

Hoci je všetko potrebné z veľkej časti na nájdenie priamo v hotelovom komplexe, kde ste ubytovaní, a to vrátane obchodíkov so suvenírmi a darčekovým tovarom, môžete zájsť na nákup do malého nákupného centra či na trhy v meste, posedieť v kaviarni či bare mimo hotel, prípadne len tak vyraziť na prechádzku po bezprostrednom okolí. Pre aktívnejšieho jedinca sú pripravené vodné športy - jazda na vodných lyžiach, surfovanie, potápanie či plavba na člnoch. Značné množstvo dovolenkárov však prichádza do Beleku za zelenými pláňami s jamkami, teda za golfom. Ihrísk je tu hneď niekoľko a sú vhodné pre všetky vekové aj skúsenostné kategórie hráčov.

Nočný život v Beleku nie je nijako okázalý ani bujarý a sústredí sa skôr vo väčších hoteloch, ktoré pripravujú bohatý večerný program pre svojich hostí v podobe živých vystúpení, hudby, tanca a diskoték.

 

 

Zdroj: http://www.vsetkooturecku.sk/sk/70/BelekALVA DONNA EXCLUSIVE

Zdroj: http://turecko.vdetailech.cz/cs/katalog-objektu/letoviska-v-turecku/belek

 

Tu si môžete pozrieť naše fotografie z tejto oblasti:

BELEK BEACH 5

ELA QUALITY RESORT 5

SIAM ELEGANCE 5

SUSESI LUXZRY RESORT 5

VERA MARE 5

REGNUM CARYA

ADAM&EVE

Cornelia De Luxe Resort *****

Gloria Golf Resort *****

Gloria Verde Resort *****

Gloria Serenity Resort *****

Jacaranda Luxury Club *****

Titanic Deluxe Belek *****