Turecká riviéra - oblasť KEMER

Kemer

 

Letovisko Kemer leží na pobreží Stredozemného mora (dovolenková oblasť Turecká riviéra) cca 40 kilometrov od mesta Antalya a 53 kilometrov od pohoria Taurus. Rezort je ideálnym miestom pre náročnejších turistov, ktorí ocenia moderné, pekné a udržiavané prostredie, kvalitné služby a v porovnaní s ostatnými turistickými lokalitami Turecka neporovnateľne viac pokoja a súkromia. Tiež doprava prebieha pokojne, a preto je stredisko zvlášť vhodné pre rodinnú dovolenku. Príjemnú letnú pohodu si okrem pláží možno v Kemeri užiť aj v krásne udržiavaných zelených parkoch, v doline na severnom okraji mesta alebo pri prechádzkach po kopcoch porastených borovicami, ktoré poskytujú príjemný tieň v slnečných dňoch.

Pláže
V Kemeri môžete navštíviť dve pláže oddelené prístavom jácht a parkovým polostrovom. Obe pláže sú dlhé, čisté a do mora sa zvažujú veľmi pozvoľna. Piesok na nich je tak jemný, že sa ho nebudete môcť nabažiť a Vaše deti si do sýtosti užijú stavanie toľko obľúbených hradov. Čistota samotného mora dovoľuje uvidieť v mori i planktón, ktorý za vlhkých večeroch pri západe slnka prekrásne svetielkuje. Tí šťastnejší môžu dokonca spozorovať aj morské korytnačky.

Turistické vybavenie a aktivity
Hlavne rodiny s deťmi iste ocenia fakt, že v Kemeri nie je príliš rušný, typicky turecký život. Nie je tu príliš veľa (často trochu dotieravých) pouličných predavačov ani hlučných Turkov ponáhľajúcich do zamestnania. Môžete tak v kľude zavítať do niektorej z mnohých reštaurácií s kontinentálnymi či typicky tureckými pokrmy , do samoobsluhy so základnými potravinami alebo do kaviarne s prístupom na internet . Obchodníci hovoria anglicky , nemecky či rusky , takže dohovoriť sa určite nebude problém .

Kto chce spoznať aj iné miesta na kúpanie v okolí rezortu , môže vyskúšať kamienkovú pláž pri zrúcaniny Olympos alebo miestnej aquapark Kemer . Nájdete tu aj delfinárium .

 

Zdroj: http://turecko.vdetailech.cz/cs/katalog-objektu/letoviska-v-turecku/kemer

 

Tu si môžete pozrieť  naše fotografie z tejto oblasti:

CRYSTAL DE LUXE 5

GRAND RING

GURAL PREMIER TEKIROVA 5

SAILORS BEACH

SIMENA HOTEL

MARTI MYRA 5