Najširšia ponuka zájazdov do Almérie.

Alméria

Almería je prístavné mesto, ktoré leží v juhošpanielskej Andalúzii. Alméria je dvestotisícové španielske mesto, ktoré je v poctou arabskému dedičstvu Iberského poloostrova. Meno mesta znamená v arabčine „zrkadlo mora“ a práve more je hlavným faktorom, ktorý celé mesto ovplyvňuje.

Na pobreží Almería svieti slnko viac ako 300 dní v roku a preto sa turisticky zaraďuje medzi najobľúbenejšie strediská Andalúzie. V západnej časti v okolí mesta Almería sa nachádzajú pláže s jemným pieskom.

Východná časť je známa hlavne unikátnou prírodnou krásou v Národnom parku Cabo de Gata. K ďalším nedotknutým oblastiam pobrežia de Almería patrí rezervácia Las Salinas, ktorá je liahňou majestátnych plameniakov ružových. Nachádzajú sa tu aj krištáľovo čisté lagúny Albufera de Adra alebo duny Punta Entinas-Sabinar.

V Almerii takisto nájdete aj jednu z najväčších nudistických pláží v Európe – El Playazo vo Vera.

Almerijská polopúšť a mini Hollywood - Severne od Almérie sa nachádza krajina plná kaňonov a kamnistej polopúšte, podobná ako v Arizone. V 60.-70.rokoch 20. storočia sa tu nakrúcalo množstvo westernov a spaghetii westernov režiséra Sergia Leoneho. Miestni ľudia hrali Indiánov a Clint Eastwod, Raquel Welchová, Charles Bronson, Claudia Cardinale a mnohí ďalší známi herci hlavné role. Po filmovom priemysle tu zostali 3 westernové mestečká, ktoré slúžia ako turistické atrakcie. Najznámejší z nich je Minihollywood, v ktorom sa natáčali napríklad filmy Sedem statočných, Za hrsť dolárov. Pôsobili tu herci a režiséri ako Henry Fonda, Orson Welles, Bridgitte Bardot a Harrison Ford.

 

V hlavnom provinčnom meste Almería sa nachádza viac ako tisíc ročná stará maurská pevnosť La Alcazaba. Mohutná pevnosť Alcazaba je malebnou pripomienkou bývalej slávy mesta. Postavená bola v roku 955 a nezničili ju ani zemetrasenia. Odtiaľ si môžete vychutnať nádherný pohľad slnkom ožiarené strechy mesta a jasne modrý oceán.

 

Samozrejme ako celé Španielsko, i Almería žije býčími zápasmi  a v reštauráciách sa podávajú špeciality z býkov. Reštaurácia Casa Sevilla na ulici Rueda López je preslávená steakmi na celý tanier, ktoré sa rozplývajú na jazyku ako zákusok.

 

Roquetas de Mar - prázdninové dedinka sa vyvinula na turistické centrum Costa de Almeria. Dlhé štrkovo pieskové pláže sú ideálne pre rodiny s deťmi a ako stvorené na nekonečné prechádzky. Okrem veľkého aquaworldu sa tam nachádza nádherné akvárium. Môžete si pozrieť rybyktoré stretnete v Stredozemnom mori, napr. ryby bez očí, pirane alebo perutýnce. V akváriu sa nachádzajú žraloky s ktorými sa záujemcovia môžu dokonca potápať.  V centre sa nachádza veľký počet obchodov, barov a reštaurácií.

 

Golfové ihriská - 18 jamkové golfové ihrisko Playa Serena a 2 ďalšie golfové ihriská sa nachádzajú v blízkom okolí.